Kurz opatrovania detí je určený pre osoby, ktoré pracujú alebo budú pracovať s deťmi. Po absolvovaní kurzu môžete pracovať v jasliach alebo v zariadeniach s podobným charakterom, aj ako pomocníčka v domácnosti pri starostlivosti o malé deti, opatrovateľ/opatrovateľka detí, a pod. Kurz opatrovania detí je určený pre fyzické osoby, ktoré poskytujú alebo budú poskytovať starostlivosť výlučne deťom do troch, resp. šiestich rokov s nepriaznivým zdravotným stavom.

Podmienkou absolvovania kurzu opatrovania detí je úplné stredoškolské vzdelanie (výučný list s maturitou alebo maturita). Výnimku tvoria osoby, ktoré k 28.02.2017 dovŕšili najmenej 50 rokov a pred 1. marcom 2017 poskytovali starostlivosť deťom, ako zárobkovú činnosť, najmenej 3 roky.

Formy kurzu opatrovania detí:

Kurz opatrovanie detí môžete absolvovať v dennej/večernej intenzívnej forme.

Rozvrh sa stanovuje pri otvorení kurzu opatrovania detí a všetci prihlásení uchádzači dostanú presný rozpis prednášok.

Rozsah kurzu opatrovania detí:

Kurz opatrovania detí je akreditovaný na  230 hodín. Celkový počet hodín je rozdelený do viacerých častí. Teoretická časť je v rozsahu 106 hodín, praktická časť je v rozsahu 50 hodín a prax v rozsahu 74 hodín. Prax kurzu opatrovania detí prebieha v zariadeniach starostlivosti o deti, teda v detských jasliach.

Obsah kurzu opatrovania detí:

Kurz opatrovania detí sa zameriava prevažne na témy z oblasti pedagogiky, psychológie, legislatívy ako aj starostlivosti o deti a mnoho iných oblastí. Počas praxe si osvojíte jednotlivé úkony starostlivosti o deti ako aj praktické cvičenia na rozvoj motoriky, mobility.

Miesto konania kurzu opatrovania detí:

Kurz opatrovania detí organizujeme na celom území Slovenska, najmä v týchto mestách: Banskej Bystrici, Bratislava, Brezno, Dolný Kubín, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Hlohovec, Košice, Kráľovský Chlmec, Levice, Liptovskom Mikuláši, Lučenec, Malacky, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Rožňava, Ružomberok, Spišská Nová Ves, Štúrovo, Topoľčany, Trenčín, Trnava,  Veľké Kapušany, Zvolen, Žilina a v ďalších mestách, ktoré nájdete na www.kurzopatrovaniadeti.sk

Kompletné info o kurze opatrovania detí nájdete na www.kurzopatrovaniadeti.sk

Ukončenie kurzu opatrovania detí:

Kurz opatrovania detí je finalizovaný záverečnou skúškou. Táto časť kurzu opatrovania detí je delená do dvoch etáp. Prvou je písomná časť skúšky z kurzu opatrovania detí. Vykonáva sa vo forme testu. Druhou etapou je ústna skúška z vybraných tém kurzu opatrovania detí. Každá zo spomínaných etáp kurzu opatrovania detí musí byť vykonaná úspešne. V samom závere celej skúšky z kurzu opatrovania detí sa odovzdávajú osvedčenia o absolvovaní akreditovaného kurzu opatrovania detí.

Cena kurzu opatrovania detí:

Základná cena kurzu opatrovania detí je 489€. Z danej sumy si múžete uplatniť rôzne zľavy.

 • 15 € zľava pre tých, ktorí uhradia zálohu alebo celý kurz najneskôr 7 dní pred jeho začatím**,
 • Zľava 20 € pre toho, kto na rovnaký termín kurzu odporučí iného záujemcu a ten na kurz nastúpi, meno odporučiteľa potrebné uviesť pri prihlásení*,
 • Cena 249 € pre toho, kto na rovnaký termín kurzu odporučí 4 a viac záujemcov a tí na kurz nastúpia, meno odporučiteľa potrebné uviesť pri prihlásení*,
 • 10 € zľava pre nezamestnaných evidovaných na úrade práce a pre ženy na materskej dovolenke**,
 • zdarma prednášky z kurzu opatrovania detí a okruhy na záverečnú skúšku pre každého účastníka,
 • * označené zľavy nie je možné kombinovať

  Zľavy sa vzťahujú na účastnikov, ktorí uhradili 20 € zálohu pred začatím kurzu.

Platba za kurz opatrovania detí

Kurz opatrovania detí je možné absolvovať aj na splátky a to bez navýšenia alebo ak ste evidovaný na Úrade práce, neváhajte u nás požiadať o REPAS, REPAS+ a kurz opatrovania detí môžete mať úplne ZADARMO – viac informácií Vám radi poskytneme telefonicky, emailom alebo osobne u nás v kancelárii.

Termíny kurzu opatrovania detí:

 Neváhajte a prihláste sa ešte dnes cez našu prihlášku ONLINE prihlášky.

 Bližšie informácie a termíny kurzu opatrovania detí nájdete aj na našej stránke http://www.kurzopatrovaniadeti.sk/

Prečo si vybrať náš kurz opatrovania detí:

 • Skúsení a kvalifikovaní lektori pre opatrovanie detí
 • Intenzívna forma výuky prináša rýchle výsledky
 • Prax vo Vami vybranom zariadení /jasliach, ponúka maximálnu flexibilitu
 • Kvalitná výuka od odborných lektorov
 • Po absolvovaní kurzu získate osvedčenie o absolvovaní kurzu opatrovania detí
 • Otvoríte si bránu k novej práci ako opatrovateľka detí

Kontakty

BM WORK AGENCY, s.r.o.
Legionárska 25, 911 01 Trenčín

Email: info@bmagency.sk
Mobil: +421 (0)915 863 666
 +421 (0)910 385 238
 +421 (0)949 152 774

Súbory cookie použité na tejto stránke sú kategorizované a nižšie si môžete prečítať o každej kategórii a povoliť alebo zakázať niektoré alebo všetky z nich. Ak sú kategórie, ktoré boli predtým povolené, zakázané, odstránia sa z vášho prehliadača všetky súbory cookie priradené k tejto kategórii.